O nas

Jesteśmy grupą przyjaciół o różnych zainteresowaniach, zawodach (są wśród nas m.in. masażystka, redaktorka i nader liczna reprezentacja informatyków), których połączyła wspólna pasja: improwizacje teatralne. Nasz Teatr powstał w 2010 roku, a już rok później zaczęliśmy dawać regularne występy, m.in. w Centrum Reanimacji Kultury, Kalamburze, ToTu, we wrocławskich klubach, jak m.in. Autograf, Colloseum Jazz Cafe, Szajba, Włodkowica 21, Czarny Kot. Gościliśmy też na wielu imprezach na zaproszenie organizatorów (m.in. Studenckie Odcinki Kabaretowe UE we Wrocławiu 2013, Otrzęsiny Uniwersytetu Opolskiego 2013, Wolna Scena Improwizacji – Impart, 2015) i festiwalach (III Ogólnopolski Festiwal Sportów Teatralnych 321 Impro w Konstancinie-Jeziornie, Festiwal Podaj Wiosło w Gdańsku, Improdrom w Bydgoszczy, SLOT Art Festiwal w Lubiążu). Jesteśmy półfinalistami Impro Ligi 2013 organizowanej przez Fundację Graj.

Na scenie czerpiemy z najlepszych tradycji improwizacyjnych, wypracowanych przez twórców tego gatunku sztuki – Violę Spolin i Keitha Johnsona. W swoim repertuarze mamy zarówno tzw. formy krótkie, czyli niedługie scenki, często opierające się na określonych, różnych zasadach, mających jeszcze bardziej urozmaicić aktorskie zadanie, oraz formy półdługie i długie, stanowiące już bardziej rozbudowaną historię. Naszą specjalnością są występy stylizowane, w określonej konwencji (np. kryminalnej czy staropolskiej) oraz własne autorskie formy półdługie, jak chociażby szczególnie cieszący się uznaniem naszej publiczności Wielo-Rybek, który swą premierę miał na SLOT Art Festiwal w Lubiążu w 2015 r.

Członkowie naszego Teatru również szerzą i propagują ideę improwizacji poprzez prowadzenie regularnych warsztatów improwizacji dla wszystkich chętnych oraz specjalne warsztaty dla dzieci szkolnej i młodzieży na zaproszenie szkół (CeKiRON we Wrocławiu, Ochotnicze Hufce Pracy w Oleśnicy). W 2014 roku pod patronatem Jesiotra odbyła się I edycja Dolnośląskiego Festiwalu Warsztatów Improwizacji FLOW IMPRO.

Każdy nasz występ jest jedyny w swoim rodzaju i wszystko może się zdarzyć: łzy przeplatane śmiechem, strach, radość, wzruszenie, miłość. Jedno jest pewne: duża dawka pozytywnej energii, kreatywności i dobra zabawa wraz z publicznością.

Zapraszamy serdecznie na występy z ikrą :)

Reklamy